In-Uitfo

Gezien op teevee? De opening van de Uitmarkt? Ik stond in aangenaam gezelschap op het wonderbaarlijk goed onderhouden gras van het Museumplein. Leuk allemaal.
Maar naast alle grappen, grollen, liedjes en dans heb ik vooral genoten van het Metropole Orkest o.l.v Dick Bakker. Ik stel voor dat u allen in een kort maar welgemeend HOEZEE! uitbarst.
Hoezee voor dat prachtige orkest!







boodschappen (of: het ideale lifelogstukje)

Boodschappen doen is een onvermijdelijke bezigheid. En omdat wij niet van die heldere geesten zijn die 1 keer per week de achterbak van de auto inladen met een bult week-voedsel, hoppen wij dus iedere dag naar de A.H.
Boodschappen doen met 2 kleine kinderen die net uit school komen is niet aan te bevelen. De kans dat je jezelf compleet voorbij stresst is groot. En dan heb ik het nog niet over het pedagogisch beantwoorden van vragen om toetjes, snoepjes en koekjes.
Tegenwoordig doen wij het anders.
Onze A.H. zit 2 deuren verderop en mijn kinderen zijn groot genoeg om even alleen thuis te blijven. Denk ik. Helemaal vertrouw ik de zaak ook niet en in mijn meest zwartgallige bui zie ik ze verwilderd over straat rennen, op zoek naar hun moeder. Die moeder die dus 2 deuren verderop iets van avond-eten bij elkaar sprokkelt.
De oplossing is de mobiele telefoon. Thuis bel ik met mijn huistelefoon naar mijn mobiele ding en met 1 druk op de herhaaltoets ben ik bereikbaar. De oudste krijgt instrukties over de herhaaltoets en heeft het mobiele nummer op een briefje. Dat oefenen we dan een keer en dan ren ik met de boodschappentas naar buiten.

Na 6 passen op de stoep krijg ik het eerste telefoontje.
hallo mamma, waar ben je nu?
Ik sta nu voor de deur van de winkel. Hang maar weer op, ik ben zo terug.

Bij de groente-afdeling, vlak bij de ingang klinkt de tweede rinkel.
hallo mamma, ik ga nu tekenen.
Dat is goed jongen, ik ben echt zo terug.

Twee minuten verder weer gerinkel.
hallo mamma, waar ben je nu?
Ik sta bij het kattenvoer schat.
Zoek je lekker eten uit voor Teun?
Ja, doe ik. Ben zo terug. Hang maar weer op.

Inmiddels staat de telefoon op de trilstand en dus voel ik een tril.
hallo mamma, neem je een lekker toetje mee?
Wat willen jullie graag hebben dan?
Toetjes-met-een-diertje of anders ijs.
Jullie krijgen peren-ijsjes, goed?
Nee, M. wil geen peren-ijsjes, hij wil raketten.
Okee, raketten, ik kom eraan.

Eenmaal bij de kassa worstel ik met bonuskaart, giropas en boodschappen op een te klein oppervlak.
Tril-tril.
mamma? wat eten we eigenlijk vandaag?
We eten pasta.
Lekker! (op de achtergrond wordt deze boodschap doorgegeven aan kind-II)
Hallo? ben je daar nog?
Ja mamma, kom je snel terug?
Jahaaa. Ga nou maar verder tekenen.

En als alles dan een beetje tegenzit sta ik voor mijn eigen voordeur, steek de sleutel in het slot en voel ik tril. Tril.
Ik sta voor de deur, ik ben thuis, hang maar snel op.

En dan gaat de deur vanzelf open en staat hij bovenaan de trap de glunderen. Met een telefoon aan z'n oor.

Hoi mamma! Ik kan je van twee kanten tegelijk horen!







Uit-Info

Gaat u a.s. weekend ook naar de Amsterdamse Uitmarkt? Dan kan ik u nu vast vertellen dat het programma wel in Het Parool van vrijdag staat, maar niet in de Volkskrant. Zo. Heb ik vrijdag ook een rustige werkdag.







bamboe

- odette leest voor uit eigen douche-



Neem een moment voor jezelf en verwen je lichaam en geest met al het goede uit de oceaan in FA BAMBOO ESSENTIAL. De formule met minerale zouten uit de zee, geeft je huid een fris en zijdezacht gevoel. De lichte geur van groene bamboe zorgt voor een compleet gevoel van welzijn. PH-huidneutraal, dermatologisch getest. Geschikt voor dagelijks gebruik.

Ik weet niet hoe het bij u is, maar ik weet dat bamboe mooi ruist. De keren dat ik naast een bamboe-struik heb gestaan heb ik nooit gedacht: goh, wat een lekker luchtje. Daar zou de firma FA 'ns iets mee moeten doen.
Bovendien is voor mijn complete gevoel van welzijn wel wat meer nodig dan een douche met bamboe-geleuter.
Er is blijkbaar een beroepsgroep die dit soort tekstjes op flessen douche-spul bedenkt. Caramba, wat een onzin. Mijn advies aan u: koop zo'n fles FA, lees geen tekstjes op de flacon, stap onder de douche en badder met bamboe. Het spul ruikt namelijk heerlijk. Zo beter? Dames en heren tekstschrijvers?








muziekjes

Als een vreemde mijn lijst bij elkaar gejatte muziekjes zou bekijken, zou de vreemde wel eens kunnen denken dat er geen mening, voorkeur of lijn in valt te ontdekken.
Vanavond oa: Tom Jones (it's not unusual) Corrs (listen to the radio) Depeche Mode (stripped) Madonna (frozen) Sugababes (overload) en als dessert neem ik nog een Ben Folds Five (rockin' the suburbs)
Best wat lijnen in te ontdekken. Van het grillige soort.







water II

Ja, ik hoor sirenes en lees in Het Parool over wateroverlast, stroomstoringen en ander ongemak.
Maar eerlijk is eerlijk: buiten, op het krukje onder het afdak van mijn balkonnetje en kijken naar de bakken uit de hemel, is indrukwekkend en leuk. En het is ook fijn om weer een keer sokken aan te hebben.







water

Even snel tussen de buien door: volgens mij ligt de kabel half in het water. Traagstra op z'n best.







artisjok

arti4 (29k image)




Vanavond aten wij weer eens artisjokken. Boeiend, zult u zeggen. Niet boeiend misschien maar wel lekker.
Ik ben opgegroeid in een familie die bij voorkeur slakken, lamstoestanden met bollen knoflook, stoofpotten met wijn en meer van dat soort on-Hollandse pot at. Op onze verjaardag mochten wij het verjaardags-eten bepalen en dat was steevast aardappelen, vlees en groente. Met vla-uit-een-pak toe.
Onze dagelijkse kost klinkt vast erg opwindend maar wij kinderen wilden wel eens suddervlees en een gehaktbal.
Gelukkig aten we ook veel artisjokken. Die kocht mijn vader met 30 tegelijk van een groenteman op de markt. De doos bevatte wat te donker geworden exemplaren en die moest de kritische consument niet. Wij wel. Het maakt namelijk geen donder uit of ze er aan de buitenkant niet zo best uitzien.
Een artisjok is leuk om te eten. Je hebt een hoop te doen en na ieder laagje komt weer een nieuwe verrassing. Zo zijn er eerst de buitenbladeren. Die moet je een voor een afpellen en, al dan niet gedoopt in een sausje, afbijten. Tis maar een piepklein stukje maar het is lekker. (ook mede afhankelijk in welk sausje je ze doopt natuurlijk) Na de hardere buitenbladeren komen de zachte witte met paarse bovenkant. Van deze blaadjes is nog minder af te happen maar er zijn er weer een heleboel van dus je kunt weer wat minuten voort.
Na de blaadjes komt een Harig Geheel. Daar mag je ook creatief mee aan de slag want is niet eetbaar en moet er af. Maar dan komt onder het Harig Geheel de hoofdprijs: het artisjokkenhart. In stukjes, heel bedachtzaam (want hierna is het echt op!) in het sausje dopen en..verzadiging alom.

Voor kinderen met groente-angst is het eten van artisjokken aan te bevelen. Ze weten namelijk niet dat ze groente eten en zijn druk doende met hun "eet-spelletje".
Artisjokken zijn bovendien ook gezond. Dat is fijn, want na zoveel gedoe wil je wel het idee hebben dat het behalve lekker, ook nog ergens goed voor is. Het schijnt de lever te beschermen, (bij regelmatig alcoholgebruik) het is goed voor de galfunctie en (niet geheel onbelangrijk) het stimuleert de vetverbranding bij afslankpogingen.

Op Deze Pagina staat o.a. hoe je artisjokken kunt klaarmaken. Ze doen er nogal moeilijk over speciale pannen en citroen. Niets van aantrekken, gewoon in water laten koken en die pannen schrob je later wel schoon. En de genoemde Hollandse saus is heel gewoon mayonaise met ketchup. Het is lekkerder met (Belgische) citroen-mayonaise maar dat moet u zelf even uitvissen.
Eet smakelijk. En veel plezier.









sjon en blom

sunny (2k image)

En alweer zon, zon, ZON

(en uitgekomen zonnebloemen!)








[Archieven]

Zoek: